Kodi zonal 2723 / +3522723Kodi zonal:2723     (+352 2723)
Qyteti/qyteza ose krahina:Mondorf-les-Bains/Bascharage/Noerdange/Remich

Shteti:

LuksemburguPrefiksi 2723 është kodi i zonës për Mondorf-les-Bains/Bascharage/Noerdange/Remich. Dhe Mondorf-les-Bains/Bascharage/Noerdange/Remich ndodhet në Luksemburgu. Nëse ndodheni jashtë Luksemburgu dhe dëshironi të telefononi një person në Mondorf-les-Bains/Bascharage/Noerdange/Remich, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Luksemburgu është +352, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Mondorf-les-Bains/Bascharage/Noerdange/Remich, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +352 2723.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +352 2723 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Mondorf-les-Bains/Bascharage/Noerdange/Remich për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00352 2723.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 2723 / +3522723 (Luksemburgu)