Kodi zonal Mondorf-les-Bains/Bascharage/Noerdange/Remich (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Mondorf-les-Bains/Bascharage/Noerdange/Remich

Kodi zonal / hyrja telefonike:

23     (+352 23)
2423     (+352 2423)
2623     (+352 2623)
2723     (+352 2723)

Shteti:

Luksemburgu

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Mondorf-les-Bains/Bascharage/Noerdange/Remich (hyrja telefonike)


Prefiksi 2723 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Mondorf-les-Bains/Bascharage/Noerdange/Remich. Dhe Mondorf-les-Bains/Bascharage/Noerdange/Remich ndodhet në Luksemburgu. Nëse ndodheni jashtë Luksemburgu dhe dëshironi të telefononi një person në Mondorf-les-Bains/Bascharage/Noerdange/Remich, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Luksemburgu është +352 (00352), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Mondorf-les-Bains/Bascharage/Noerdange/Remich, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +352 2723.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +352 2723 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Mondorf-les-Bains/Bascharage/Noerdange/Remich për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00352 2723.