Kodi zonal 2623 (+3522623 / 003522623 / 0113522623) (hyrja telefonike)Kodi zonal 2623 / +3522623 / 003522623 / 0113522623, Luksemburgu (hyrja telefonike)


Prefiksi 2623 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Mondorf-les-Bains/Bascharage/Noerdange/Remich. Dhe Mondorf-les-Bains/Bascharage/Noerdange/Remich ndodhet në Luksemburgu. Nëse ndodheni jashtë Luksemburgu dhe dëshironi të telefononi një person në Mondorf-les-Bains/Bascharage/Noerdange/Remich, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Luksemburgu është +352 (00352), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Mondorf-les-Bains/Bascharage/Noerdange/Remich, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +352 2623.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +352 2623 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Mondorf-les-Bains/Bascharage/Noerdange/Remich për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00352 2623.