Kodi zonal Wallhausen Sachs-AnhQyteti/qyteza ose krahina:Wallhausen Sachs-Anh
Kodi zonal:034656     (+4934656)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Wallhausen Sachs-Anh (Gjermania)


Prefiksi 034656 është kodi i zonës për Wallhausen Sachs-Anh. Dhe Wallhausen Sachs-Anh ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Wallhausen Sachs-Anh, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Wallhausen Sachs-Anh, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4934656.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4934656 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Wallhausen Sachs-Anh për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004934656.
Llogaritësi I numrit të telefonit