Kodi zonal 034656 (+4934656 / 004934656 / 0114934656) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:034656     (+4934656)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Wallhausen Sachs-Anh

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 034656 / +4934656 / 004934656 / 0114934656, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 034656 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Wallhausen Sachs-Anh. Dhe Wallhausen Sachs-Anh ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Wallhausen Sachs-Anh, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Wallhausen Sachs-Anh, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 34656. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 34656 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Wallhausen Sachs-Anh për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 34656.