Kodi zonal Vitória da Conquista, BarreirasQyteti/qyteza ose krahina:Vitória da Conquista, Barreiras
Kodi zonal:77     (+55 77)

Shteti:

Brazili


Kodi zonal Vitória da Conquista, Barreiras (Brazili)


Prefiksi 77 është kodi i zonës për Vitória da Conquista, Barreiras. Dhe Vitória da Conquista, Barreiras ndodhet në Brazili. Nëse ndodheni jashtë Brazili dhe dëshironi të telefononi një person në Vitória da Conquista, Barreiras, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Brazili është +55, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Vitória da Conquista, Barreiras, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +55 77.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +55 77 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Vitória da Conquista, Barreiras për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0055 77.
Llogaritësi I numrit të telefonit