Kodi zonal Mhlambanyatsi (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Mhlambanyatsi

Kodi zonal / hyrja telefonike:

2467     (+268 2467)

Shteti:

eSwatini (Suazilanda)

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Mhlambanyatsi (hyrja telefonike)


Prefiksi 2467 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Mhlambanyatsi. Dhe Mhlambanyatsi ndodhet në eSwatini (Suazilanda). Nëse ndodheni jashtë eSwatini (Suazilanda) dhe dëshironi të telefononi një person në Mhlambanyatsi, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për eSwatini (Suazilanda) është +268 (00268), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Mhlambanyatsi, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +268 2467. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +268 2467 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Mhlambanyatsi për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00268 2467.