Kodi zonal ManziniQyteti/qyteza ose krahina:Manzini
Kodi zonal:2505     (+268 2505)
2506     (+268 2506)

Shteti:

Eswatini (Suazilanda)Prefiksi 2506 është kodi i zonës për Manzini. Dhe Manzini ndodhet në Eswatini (Suazilanda). Nëse ndodheni jashtë Eswatini (Suazilanda) dhe dëshironi të telefononi një person në Manzini, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Eswatini (Suazilanda) është +268, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Manzini, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +268 2506.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +268 2506 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Manzini për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00268 2506.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Manzini (Eswatini (Suazilanda))