Kodi zonal Kampong SpeuQyteti/qyteza ose krahina:Kampong Speu
Kodi zonal:025     (+85525)

Shteti:

Kamboxhia


Kodi zonal Kampong Speu (Kamboxhia)


Prefiksi 025 është kodi i zonës për Kampong Speu. Dhe Kampong Speu ndodhet në Kamboxhia. Nëse ndodheni jashtë Kamboxhia dhe dëshironi të telefononi një person në Kampong Speu, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kamboxhia është +855, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kampong Speu, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +85525.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +85525 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kampong Speu për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0085525.
Llogaritësi I numrit të telefonit