Kodi zonal KakaQyteti/qyteza ose krahina:Kaka
Kodi zonal:133     (+993 133)

Shteti:

Turkmenistani


Kodi zonal Kaka (Turkmenistani)


Prefiksi 133 është kodi i zonës për Kaka. Dhe Kaka ndodhet në Turkmenistani. Nëse ndodheni jashtë Turkmenistani dhe dëshironi të telefononi një person në Kaka, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Turkmenistani është +993, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kaka, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +993 133.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +993 133 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kaka për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00993 133.
Llogaritësi I numrit të telefonit