Kodi zonal Dänew (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Dänew

Kodi zonal / hyrja telefonike:

446     (+993 446)

Shteti:

Turkmenistani

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Dänew (hyrja telefonike)


Prefiksi 446 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Dänew. Dhe Dänew ndodhet në Turkmenistani. Nëse ndodheni jashtë Turkmenistani dhe dëshironi të telefononi një person në Dänew, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Turkmenistani është +993 (00993), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Dänew, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +993 446. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +993 446 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Dänew për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00993 446.