Kodi zonal Cáceres (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Cáceres

Kodi zonal / hyrja telefonike:

927     (+34 927)

Shteti:

Spanja

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Cáceres (hyrja telefonike)


Prefiksi 927 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Cáceres. Dhe Cáceres ndodhet në Spanja. Nëse ndodheni jashtë Spanja dhe dëshironi të telefononi një person në Cáceres, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Spanja është +34 (0034), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Cáceres, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +34 927. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +34 927 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Cáceres për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0034 927.