Kodi zonal Bertrange/Mamer/Munsbach/StrassenQyteti/qyteza ose krahina:Bertrange/Mamer/Munsbach/Strassen
Kodi zonal:2431     (+352 2431)
2631     (+352 2631)
2731     (+352 2731)
31     (+352 31)

Shteti:

Luksemburgu


Kodi zonal Bertrange/Mamer/Munsbach/Strassen (Luksemburgu)


Prefiksi 31 është kodi i zonës për Bertrange/Mamer/Munsbach/Strassen. Dhe Bertrange/Mamer/Munsbach/Strassen ndodhet në Luksemburgu. Nëse ndodheni jashtë Luksemburgu dhe dëshironi të telefononi një person në Bertrange/Mamer/Munsbach/Strassen, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Luksemburgu është +352, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bertrange/Mamer/Munsbach/Strassen, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +352 31.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +352 31 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bertrange/Mamer/Munsbach/Strassen për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00352 31.
Llogaritësi I numrit të telefonit