Kodi zonal 881 (+34881 / 0034881 / 01134881) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:881     (+34 881)

Qyteti/qyteza ose krahina:

A Coruña

Shteti:

Spanja

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 881 / +34881 / 0034881 / 01134881, Spanja (hyrja telefonike)


Prefiksi 881 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për A Coruña. Dhe A Coruña ndodhet në Spanja. Nëse ndodheni jashtë Spanja dhe dëshironi të telefononi një person në A Coruña, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Spanja është +34 (0034), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në A Coruña, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +34 881. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +34 881 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në A Coruña për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0034 881.