Kodi zonal 858 / +34858Kodi zonal:858     (+34 858)
Qyteti/qyteza ose krahina:Granada

Shteti:

Spanja


Kodi zonal 858 / +34858 (Spanja)


Prefiksi 858 është kodi i zonës për Granada. Dhe Granada ndodhet në Spanja. Nëse ndodheni jashtë Spanja dhe dëshironi të telefononi një person në Granada, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Spanja është +34, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Granada, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +34 858.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +34 858 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Granada për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0034 858.


Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 858 / +34858