Kodi zonal 75 (+35275 / 0035275 / 01135275) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:75     (+352 75)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Grevenmacher-Sur-Moselle

Shteti:

Luksemburgu

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 75 / +35275 / 0035275 / 01135275, Luksemburgu (hyrja telefonike)


Prefiksi 75 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Grevenmacher-Sur-Moselle. Dhe Grevenmacher-Sur-Moselle ndodhet në Luksemburgu. Nëse ndodheni jashtë Luksemburgu dhe dëshironi të telefononi një person në Grevenmacher-Sur-Moselle, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Luksemburgu është +352 (00352), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Grevenmacher-Sur-Moselle, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +352 75.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +352 75 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Grevenmacher-Sur-Moselle për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00352 75.