Kodi zonal 6156 (+3806156 / 003806156 / 0113806156) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:6156     (+380 6156)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Velyka Bilozerka

Shteti:

Ukraina

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 6156 / +3806156 / 003806156 / 0113806156, Ukraina (hyrja telefonike)


Prefiksi 6156 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Velyka Bilozerka. Dhe Velyka Bilozerka ndodhet në Ukraina. Nëse ndodheni jashtë Ukraina dhe dëshironi të telefononi një person në Velyka Bilozerka, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Ukraina është +380 (00380), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Velyka Bilozerka, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +380 6156. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +380 6156 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Velyka Bilozerka për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00380 6156.