Kodi zonal 4842 / +9764842Kodi zonal:4842     (+976 4842)
Qyteti/qyteza ose krahina:Bayan-Uul

Shteti:

MongoliaPrefiksi 4842 është kodi i zonës për Bayan-Uul. Dhe Bayan-Uul ndodhet në Mongolia. Nëse ndodheni jashtë Mongolia dhe dëshironi të telefononi një person në Bayan-Uul, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Mongolia është +976, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bayan-Uul, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +976 4842.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +976 4842 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bayan-Uul për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00976 4842.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 4842 / +9764842 (Mongolia)