Kodi zonal 4352 (+434352 / 00434352 / 011434352) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:4352     (+43 4352)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Wolfsberg

Shteti:

Austria

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 4352 / +434352 / 00434352 / 011434352, Austria (hyrja telefonike)


Prefiksi 4352 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Wolfsberg. Dhe Wolfsberg ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Wolfsberg, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43 (0043), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Wolfsberg, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 4352. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +43 4352 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Wolfsberg për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 4352.