Kodi zonal 39 / +35239Kodi zonal:39     (+352 39)
Qyteti/qyteza ose krahina:Windhof/Steinfort

Shteti:

Luksemburgu


Kodi zonal 39 / +35239 (Luksemburgu)


Prefiksi 39 është kodi i zonës për Windhof/Steinfort. Dhe Windhof/Steinfort ndodhet në Luksemburgu. Nëse ndodheni jashtë Luksemburgu dhe dëshironi të telefononi një person në Windhof/Steinfort, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Luksemburgu është +352, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Windhof/Steinfort, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +352 39.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +352 39 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Windhof/Steinfort për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00352 39.
Llogaritësi I numrit të telefonit