Kodi zonal 3164 (+9963164 / 009963164 / 0119963164) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:3164     (+996 3164)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Sokuluk

Shteti:

Kirgistani

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 3164 / +9963164 / 009963164 / 0119963164, Kirgistani (hyrja telefonike)


Prefiksi 3164 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Sokuluk. Dhe Sokuluk ndodhet në Kirgistani. Nëse ndodheni jashtë Kirgistani dhe dëshironi të telefononi një person në Sokuluk, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kirgistani është +996 (00996), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Sokuluk, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +996 3164. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +996 3164 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Sokuluk për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00996 3164.