Kodi zonal 2732 / +3522732Kodi zonal:2732     (+352 2732)
Qyteti/qyteza ose krahina:Lintgen/Mersch/Steinfort

Shteti:

Luksemburgu


Kodi zonal 2732 / +3522732 (Luksemburgu)


Prefiksi 2732 është kodi i zonës për Lintgen/Mersch/Steinfort. Dhe Lintgen/Mersch/Steinfort ndodhet në Luksemburgu. Nëse ndodheni jashtë Luksemburgu dhe dëshironi të telefononi një person në Lintgen/Mersch/Steinfort, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Luksemburgu është +352, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Lintgen/Mersch/Steinfort, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +352 2732.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +352 2732 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Lintgen/Mersch/Steinfort për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00352 2732.
Llogaritësi I numrit të telefonit