Kodi zonal 2679 (+3522679 / 003522679 / 0113522679) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:2679     (+352 2679)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Berdorf/Consdorf

Shteti:

Luksemburgu

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 2679 / +3522679 / 003522679 / 0113522679, Luksemburgu (hyrja telefonike)


Prefiksi 2679 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Berdorf/Consdorf. Dhe Berdorf/Consdorf ndodhet në Luksemburgu. Nëse ndodheni jashtë Luksemburgu dhe dëshironi të telefononi një person në Berdorf/Consdorf, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Luksemburgu është +352 (00352), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Berdorf/Consdorf, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +352 2679.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +352 2679 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Berdorf/Consdorf për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00352 2679.