Kodi zonal 2659 (+3522659 / 003522659 / 0113522659) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:2659     (+352 2659)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Soleuvre

Shteti:

Luksemburgu

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 2659 / +3522659 / 003522659 / 0113522659, Luksemburgu (hyrja telefonike)


Prefiksi 2659 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Soleuvre. Dhe Soleuvre ndodhet në Luksemburgu. Nëse ndodheni jashtë Luksemburgu dhe dëshironi të telefononi një person në Soleuvre, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Luksemburgu është +352 (00352), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Soleuvre, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +352 2659.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +352 2659 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Soleuvre për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00352 2659.