Kodi zonal 2639 (+3522639 / 003522639 / 0113522639) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:2639     (+352 2639)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Windhof/Steinfort

Shteti:

Luksemburgu

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 2639 / +3522639 / 003522639 / 0113522639, Luksemburgu (hyrja telefonike)


Prefiksi 2639 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Windhof/Steinfort. Dhe Windhof/Steinfort ndodhet në Luksemburgu. Nëse ndodheni jashtë Luksemburgu dhe dëshironi të telefononi një person në Windhof/Steinfort, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Luksemburgu është +352 (00352), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Windhof/Steinfort, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +352 2639.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +352 2639 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Windhof/Steinfort për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00352 2639.