Kodi zonal 2472 / +2682472Kodi zonal:2472     (+268 2472)
Qyteti/qyteza ose krahina:Mahwalala

Shteti:

eSwatini (Suazilanda)


Kodi zonal 2472 / +2682472 (eSwatini (Suazilanda))


Prefiksi 2472 është kodi i zonës për Mahwalala. Dhe Mahwalala ndodhet në eSwatini (Suazilanda). Nëse ndodheni jashtë eSwatini (Suazilanda) dhe dëshironi të telefononi një person në Mahwalala, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për eSwatini (Suazilanda) është +268, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Mahwalala, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +268 2472.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +268 2472 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Mahwalala për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00268 2472.
Llogaritësi I numrit të telefonit