Kodi zonal 2454 (+3522454 / 003522454 / 0113522454) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:2454     (+352 2454)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Esch-Sur-Alzette

Shteti:

Luksemburgu

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 2454 / +3522454 / 003522454 / 0113522454, Luksemburgu (hyrja telefonike)


Prefiksi 2454 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Esch-Sur-Alzette. Dhe Esch-Sur-Alzette ndodhet në Luksemburgu. Nëse ndodheni jashtë Luksemburgu dhe dëshironi të telefononi një person në Esch-Sur-Alzette, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Luksemburgu është +352 (00352), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Esch-Sur-Alzette, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +352 2454.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +352 2454 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Esch-Sur-Alzette për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00352 2454.