Kodi zonal 241 / +993241Kodi zonal:241     (+993 241)
Qyteti/qyteza ose krahina:Gumdag

Shteti:

TurkmenistaniPrefiksi 241 është kodi i zonës për Gumdag. Dhe Gumdag ndodhet në Turkmenistani. Nëse ndodheni jashtë Turkmenistani dhe dëshironi të telefononi një person në Gumdag, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Turkmenistani është +993, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Gumdag, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +993 241.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +993 241 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Gumdag për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00993 241.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 241 / +993241 (Turkmenistani)