Kodi zonal 226930 / +235226930Kodi zonal:226930     (+235 226930)
Qyteti/qyteza ose krahina:Logon Occidental

Shteti:

Çad


Kodi zonal 226930 / +235226930 (Çad)


Prefiksi 226930 është kodi i zonës për Logon Occidental. Dhe Logon Occidental ndodhet në Çad. Nëse ndodheni jashtë Çad dhe dëshironi të telefononi një person në Logon Occidental, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Çad është +235, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Logon Occidental, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +235 226930.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +235 226930 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Logon Occidental për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00235 226930.
Llogaritësi I numrit të telefonit