Kodi zonal 22 (+67022 / 0067022 / 01167022) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:22     (+670 22)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Cova Lima

Shteti:

Timori Lindor

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 22 / +67022 / 0067022 / 01167022, Timori Lindor (hyrja telefonike)


Prefiksi 22 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Cova Lima. Dhe Cova Lima ndodhet në Timori Lindor. Nëse ndodheni jashtë Timori Lindor dhe dëshironi të telefononi një person në Cova Lima, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Timori Lindor është +670 (00670), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Cova Lima, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +670 22. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +670 22 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Cova Lima për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00670 22.