Kodi zonal 22 / +22822Kodi zonal:22     (+228 22)
Qyteti/qyteza ose krahina:Lome

Shteti:

TogoPrefiksi 22 është kodi i zonës për Lome. Dhe Lome ndodhet në Togo. Nëse ndodheni jashtë Togo dhe dëshironi të telefononi një person në Lome, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Togo është +228, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Lome, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +228 22.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +228 22 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Lome për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00228 22.
Llogaritësi I numrit të telefonit