Kodi zonal 08678 / +498678Kodi zonal:08678     (+498678)
Qyteti/qyteza ose krahina:Marktl

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 08678 / +498678 (Gjermania)


Prefiksi 08678 është kodi i zonës për Marktl. Dhe Marktl ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Marktl, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Marktl, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +498678.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +498678 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Marktl për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00498678.
Llogaritësi I numrit të telefonit