Kodi zonal 08225 / +498225Kodi zonal:08225     (+498225)
Qyteti/qyteza ose krahina:Jettingen-Scheppach

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 08225 / +498225 (Gjermania)


Prefiksi 08225 është kodi i zonës për Jettingen-Scheppach. Dhe Jettingen-Scheppach ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Jettingen-Scheppach, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Jettingen-Scheppach, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +498225.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +498225 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Jettingen-Scheppach për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00498225.
Llogaritësi I numrit të telefonit