Kodi zonal 07972 / +497972Kodi zonal:07972     (+497972)
Qyteti/qyteza ose krahina:Gschwend b Gaildorf

Shteti:

GjermaniaPrefiksi 07972 është kodi i zonës për Gschwend b Gaildorf. Dhe Gschwend b Gaildorf ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Gschwend b Gaildorf, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Gschwend b Gaildorf, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +497972.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +497972 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Gschwend b Gaildorf për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00497972.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 07972 / +497972 (Gjermania)