Kodi zonal 07972 (+497972 / 00497972 / 011497972) (hyrja telefonike)



Kodi zonal / hyrja telefonike:07972     (+497972)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Gschwend b Gaildorf

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 07972 / +497972 / 00497972 / 011497972, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 07972 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Gschwend b Gaildorf. Dhe Gschwend b Gaildorf ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Gschwend b Gaildorf, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Gschwend b Gaildorf, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 7972. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 7972 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Gschwend b Gaildorf për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 7972.