Kodi zonal 07732 / +497732Kodi zonal:07732     (+497732)
Qyteti/qyteza ose krahina:Radolfzell am Bodensee

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 07732 / +497732 (Gjermania)


Prefiksi 07732 është kodi i zonës për Radolfzell am Bodensee. Dhe Radolfzell am Bodensee ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Radolfzell am Bodensee, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Radolfzell am Bodensee, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +497732.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +497732 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Radolfzell am Bodensee për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00497732.
Llogaritësi I numrit të telefonit