Kodi zonal 06209 / +496209Kodi zonal:06209     (+496209)
Qyteti/qyteza ose krahina:Mörlenbach

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 06209 / +496209 (Gjermania)


Prefiksi 06209 është kodi i zonës për Mörlenbach. Dhe Mörlenbach ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Mörlenbach, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Mörlenbach, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +496209.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +496209 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Mörlenbach për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00496209.
Llogaritësi I numrit të telefonit