Kodi zonal 039032 (+4939032 / 004939032 / 0114939032) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:039032     (+4939032)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Mahlsdorf b Salzwedel

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 039032 / +4939032 / 004939032 / 0114939032, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 039032 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Mahlsdorf b Salzwedel. Dhe Mahlsdorf b Salzwedel ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Mahlsdorf b Salzwedel, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Mahlsdorf b Salzwedel, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 39032. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 39032 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Mahlsdorf b Salzwedel për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 39032.