Kodi zonal Mahlsdorf b SalzwedelQyteti/qyteza ose krahina:Mahlsdorf b Salzwedel
Kodi zonal:039032     (+4939032)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Mahlsdorf b Salzwedel (Gjermania)


Prefiksi 039032 është kodi i zonës për Mahlsdorf b Salzwedel. Dhe Mahlsdorf b Salzwedel ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Mahlsdorf b Salzwedel, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Mahlsdorf b Salzwedel, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4939032.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4939032 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Mahlsdorf b Salzwedel për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004939032.
Llogaritësi I numrit të telefonit