Kodi zonal 038752 (+4938752 / 004938752 / 0114938752) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:038752     (+4938752)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Zierzow b Ludwigslust

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 038752 / +4938752 / 004938752 / 0114938752, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 038752 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Zierzow b Ludwigslust. Dhe Zierzow b Ludwigslust ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Zierzow b Ludwigslust, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Zierzow b Ludwigslust, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 38752. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 38752 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Zierzow b Ludwigslust për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 38752.