Kodi zonal 037601 / +4937601Kodi zonal:037601     (+4937601)
Qyteti/qyteza ose krahina:Mülsen Skt Jacob

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 037601 / +4937601 (Gjermania)


Prefiksi 037601 është kodi i zonës për Mülsen Skt Jacob. Dhe Mülsen Skt Jacob ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Mülsen Skt Jacob, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Mülsen Skt Jacob, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4937601.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4937601 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Mülsen Skt Jacob për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004937601.
Llogaritësi I numrit të telefonit