Kodi zonal 034907 / +4934907Kodi zonal:034907     (+4934907)
Qyteti/qyteza ose krahina:Jeber-Bergfrieden

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 034907 / +4934907 (Gjermania)


Prefiksi 034907 është kodi i zonës për Jeber-Bergfrieden. Dhe Jeber-Bergfrieden ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Jeber-Bergfrieden, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Jeber-Bergfrieden, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4934907.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4934907 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Jeber-Bergfrieden për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004934907.
Llogaritësi I numrit të telefonit