Kodi zonal 033931 / +4933931Kodi zonal:033931     (+4933931)
Qyteti/qyteza ose krahina:Rheinsberg Mark

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 033931 / +4933931 (Gjermania)


Prefiksi 033931 është kodi i zonës për Rheinsberg Mark. Dhe Rheinsberg Mark ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Rheinsberg Mark, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Rheinsberg Mark, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4933931.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4933931 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Rheinsberg Mark për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004933931.
Llogaritësi I numrit të telefonit