Kodi zonal 033631 (+4933631 / 004933631 / 0114933631) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:033631     (+4933631)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Bad Saarow-Pieskow

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 033631 / +4933631 / 004933631 / 0114933631, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 033631 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Bad Saarow-Pieskow. Dhe Bad Saarow-Pieskow ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Bad Saarow-Pieskow, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bad Saarow-Pieskow, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 33631. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 33631 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bad Saarow-Pieskow për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 33631.