Kodi zonal 03342 / +493342Kodi zonal:03342     (+493342)
Qyteti/qyteza ose krahina:Neuenhagen b Berlin

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 03342 / +493342 (Gjermania)


Prefiksi 03342 është kodi i zonës për Neuenhagen b Berlin. Dhe Neuenhagen b Berlin ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Neuenhagen b Berlin, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Neuenhagen b Berlin, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +493342.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +493342 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Neuenhagen b Berlin për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00493342.
Llogaritësi I numrit të telefonit