Kodi zonal ZevenbergenQyteti/qyteza ose krahina:Zevenbergen
Kodi zonal:0168     (+31168)

Shteti:

Holanda


Kodi zonal Zevenbergen (Holanda)


Prefiksi 0168 është kodi i zonës për Zevenbergen. Dhe Zevenbergen ndodhet në Holanda. Nëse ndodheni jashtë Holanda dhe dëshironi të telefononi një person në Zevenbergen, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Holanda është +31, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Zevenbergen, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +31168.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +31168 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Zevenbergen për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0031168.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal Zevenbergen