Kodi zonal ZentingQyteti/qyteza ose krahina:Zenting
Kodi zonal:09907     (+499907)

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal Zenting (Gjermania)


Prefiksi 09907 është kodi i zonës për Zenting. Dhe Zenting ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Zenting, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Zenting, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +499907.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +499907 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Zenting për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00499907.
Llogaritësi I numrit të telefonit