Kodi zonal ZachepylivkaQyteti/qyteza ose krahina:Zachepylivka
Kodi zonal:5761     (+380 5761)

Shteti:

Ukraina


Kodi zonal Zachepylivka (Ukraina)


Prefiksi 5761 është kodi i zonës për Zachepylivka. Dhe Zachepylivka ndodhet në Ukraina. Nëse ndodheni jashtë Ukraina dhe dëshironi të telefononi një person në Zachepylivka, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Ukraina është +380, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Zachepylivka, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +380 5761.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +380 5761 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Zachepylivka për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00380 5761.
Llogaritësi I numrit të telefonit