Kodi zonal YutyQyteti/qyteza ose krahina:Yuty
Kodi zonal:547     (+595 547)

Shteti:

Paraguai


Kodi zonal Yuty (Paraguai)


Prefiksi 547 është kodi i zonës për Yuty. Dhe Yuty ndodhet në Paraguai. Nëse ndodheni jashtë Paraguai dhe dëshironi të telefononi një person në Yuty, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Paraguai është +595, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Yuty, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +595 547.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +595 547 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Yuty për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00595 547.
Llogaritësi I numrit të telefonit