Kodi zonal Ybycui (hyrja telefonike)Qyteti/qyteza ose krahina:Ybycui

Kodi zonal / hyrja telefonike:

534     (+595 534)

Shteti:

Paraguai

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal Ybycui (hyrja telefonike)


Prefiksi 534 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Ybycui. Dhe Ybycui ndodhet në Paraguai. Nëse ndodheni jashtë Paraguai dhe dëshironi të telefononi një person në Ybycui, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Paraguai është +595 (00595), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Ybycui, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +595 534. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +595 534 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Ybycui për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00595 534.